Veľké dáta
2.3K views | +0 today
Follow
Veľké dáta
O veľkých dátach
Curated by Christin
Your new post is loading...
Your new post is loading...
Scoop.it!

Keď sa púšťaš do digitálneho marketingu, dávaj si pozor na týchto 5 mýtov

Keď sa púšťaš do digitálneho marketingu, dávaj si pozor na týchto 5 mýtov | Veľké dáta | Scoop.it

Kedysi takýto výrok mohol byť pravdivý, ale v dnešnej digitálnej dobe, kedy sú médiá a zariadenia tak rozvinuté, že ich ceny klesli dosť nízko na to, aby si ich mohol dovoliť takmer každý, už tento výrok považujeme za mýtus. Je síce pravda, že obrovské marketingové kampane stoja veľké peniaze, avšak nikde nie je napísané, že aj nízkorozpočtová kampaň malej firmy nemôže byť úspešná.

Tomáš Kuzár's insight:

Digitálny marketing sa v súčasnosti teší veľkej popularite, čo so sebou prináša aj nejaké predsudky, či mýty najmä pri využití digitálneho priestoru malými firmami.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

robime.it | Nexteria IT Club: Big Data Reality

robime.it | Nexteria IT Club: Big Data Reality | Veľké dáta | Scoop.it

Diskutovať sa bude nielen o tom, čo všetko sa skrýva za pojmom big data, ale dozviete sa viac o implementovaní Big Data priamo vo firme.

Tomáš Kuzár's insight:

Druhá panelová diskusia Nexteria IT clubu v letnom semestri 2014/2015 s názvom Big Data Reality, tentokrát v anglickom jazyku, sa uskutoční dňa 19.3 o 16:00 na Fakulte informatiky a informačných technológií STU.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Ako vyrástol Groupon a Slevomat

Ako vyrástol Groupon a Slevomat | Veľké dáta | Scoop.it
Dnes bola v Spote veľmi silná prednáška od Petra Irikovského na tému “Ako vďaka meraniu vyrástol Groupon a Slevomat.” Pre mňa jedna z najlepších
Tomáš Kuzár's insight:

Ľahko čitateľný článok o tom, načo je dobrá analýza dát. Samozrejme, všetko s mierou, aby sa človek nestal otrokom predajných cieľov a odmien

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Ľudia utekajú na temný web, anonymné siete za rok dvojnásobne narástli

Ľudia utekajú na temný web, anonymné siete za rok dvojnásobne narástli | Veľké dáta | Scoop.it

Ak sa niekto snaží na internete maskovať svoju identitu, nemusí to hneď znamenať že chce kupovať drogy alebo zbrane na obchodoch typu Silk Road. Ľudí začína čoraz viac znepokojovať, že internet neposkytuje priestor pre anonymitu a odkrýva ich súkromie. Prevádzkovatelia distribuovaných sieti Tor, i2P a Freenet zaznamenali v priebehu posledného roka nevídaný rast počtu používateľov.

Tomáš Kuzár's insight:

"Rozmach siete podporila cenzúra v Rusku a softvérový klient pre Android. Freenet je pre zmenu akýmsi distribuovaným chráneným úložiskom." Ľudia si vždy nájdu cesty, ako obchádzať pravidlá ..

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Internetový miliardár prezradil recept na úspešný internetový biznis

Internetový miliardár prezradil recept na úspešný internetový biznis | Veľké dáta | Scoop.it

Zakladateľ služieb Blogger a Twitter Evan Williams sa na nedávnej konferencii Xoxo v americkom Portlande podelil o svoje názory na to, čo je internet a ako sa na ňom dá zarobiť. Podľa E. Williamsa pobehuje po Silicon Valley veľa podnikateľov, ktorí chcú vytvoriť niečo nové, čo tu ešte nebolo, ale kľúčom k úspechu je podľa neho zobrať niečo existujúce a urobiť to lepšie.

Tomáš Kuzár's insight:

Google, Facebook, Amazon a Apple – všetci sú podľa neho excelentní v poskytovaní tohto komfortu.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Do SynopsiTV hladame stazistov

Do SynopsiTV hladame stazistov | Veľké dáta | Scoop.it

Presli dva neuveritelne roky od zalozenia tejto malej a stale velmi nenapadnej firmy. Za ten cas sme zazili vela prehier a zopar vyhier. Caka nas vsak este velmi daleka a trnista cesta a kedze vieme, ze na dlhe cesty je najdolezitejsia dobra spolocnost, hladame ludi, ktori nam ju sprijemnia a spolu s nami preslapu.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Big Data nie je obed zadarmo

Big Data nie je obed zadarmo | Veľké dáta | Scoop.it

Big Data je aktuálne veľká téma. Organizujú sa konferencie s hŕbou prezentácií o dátach ako konkurenčnej výhode. IT firmy generujú tlačové správy s cieľom ukázať, že sú na Big Data úlohy pripravené. Big Data je všade okolo, no málo spíkrov dokáže rukolapne objasniť, čo je Big Data a prečo a ako analyzovať dáta. Firmy ako Google alebo Facebook postavili svoj biznis model na spracovávaní dát, no len málokto vie premeniť hŕbu dát na užitočné znalosti.

Tomáš Kuzár's insight:

Neprekvapuje teda tvrdenie, že Big Data a analýzu dát čaká sľubná budúcnosti, no nebude to obed zadarmo.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Americká ZOO využila IT na rast návštevnosti

Americká ZOO využila IT na rast návštevnosti | Veľké dáta | Scoop.it

Spoločnosť IBM odštartovala spoluprácu so zoologickou záhradou a morským akváriom Point Defiance ZOO & Aquarium (PDZA), ktoré využívajú analytické nástroje na spracovanie veľkého objemu dát, tzv. Big Data. Point Defiance ZOO po využití technológie IBM Big Data Analytics obohatila informácie pre svojich mladších návštevníkov vo veku do 35 rokov, práve vďaka informáciám získaným z mobilným zariadení a sociálnych sietí.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Ako dať zákazníkovi to, čo potrebuje - Živé.sk

Ako dať zákazníkovi to, čo potrebuje - Živé.sk | Veľké dáta | Scoop.it

Služby, ktoré ponúkne, môžu byť akokoľvek atraktívne, respektíve užitočné, aj tak je však zákazník z telefonátu na rovinu povedané otrávený, ak nie „vytočený“. Ak firma zvolí e-mail na všeobecnú databázu adries, posiela ho často v podstate priamo do koša. Podľa nižšie spomenutého prieskumu na direct marketingové kampane bánk reaguje len 2 – 5 % zákazníkov. Osloviť zákazníka 21. storočia je čoraz ťažšie. Ak chcú firmy osloviť moderného zákazníka, ktorý už na tradičné formy predaja nereaguje, zvýšiť predaj a samozrejme dosiahnuť návratnosť prostriedkov investovaných do marketingovej komunikácie, musia zmeniť svoj spôsob práce. Posielať všeobecné „push“ e-maily, ktoré sú určené všetkým a tým pádom nezaujmú nikoho, volať a ponúkať niečo, čo zákazník v tej chvíli nepotrebuje – to nie je tá najlepšia cesta. Ako teda na to?

Tomáš Kuzár's insight:

Veľa ľudí neteší predstava, že finančný inštutúcia alebo telekomunikačný operátor analyzujú zákazníkov a na základe všetkých dostupných dát generujú ponuky šité na mieru. Na jednej strane to nefunguje spoľahlivo, keďže človek nie je predikovateľný stroj, na druhej strane to ľudia už z princípu nechcú. Lepšia cesta sa javí pozerať na dáta v agregovanej forme a rozmýšľať ako zlepšiť služby pre obyvateľstvo (doprava, zásobovanie, nakupovanie), namiesto atakovania cielenými kampaňami.more...
No comment yet.
Scoop.it!

Exkluzívne Nick Law: Za jednoduchý nápad sa nehanbite

Exkluzívne Nick Law: Za jednoduchý nápad sa nehanbite | Veľké dáta | Scoop.it

Nick Law je Global Chief Creative Officer a je zodpovedný za kreatívne smerovanie agentúry R/GA. Jeho hlavným klientom je Nike a je na zozname 50tich najkreatívnejších ľudí sveta (podľa magazínu Creativity). Pri rozhovore nám prezradil, čo považuje za mediálny zločin.

Tomáš Kuzár's insight:

Zrejme nie prekvapive tvrdenie: Reklamný priemysel je vo fáze, kedy sa transformuje, naberá nový smer a big data sú jedným z faktorov, ktoré tento smer určujú.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

7 dôvodov, prečo Big Data uľahčia firmám život - Živé.sk

7 dôvodov, prečo Big Data uľahčia firmám život - Živé.sk | Veľké dáta | Scoop.it

Big Data už nie sú témou, o ktorej sa len rozpráva. V súčasnosti dokážu firmám reálne pomôcť v ich biznise. V 7 praktických tipoch sa dozviete, čo všetko zvládnu.

Big Data je pomerne nový pojem, pod ktorým si každý predstavuje niečo iné. Napríklad, podľa prieskumu IBM, najväčšia skupina výkonných manažérov – 18 percent, za týmto slovným spojením vidí jednoducho len väčší objem informácií. A osem percent je presvedčených, že ide iba o nový buzzword. V skutočnosti však ide o viac.

Big Data sú informácie veľkého objemu, dynamicky sa meniace a charakteristická je pre ne široká rôznorodosť. Ak však firmy pochopia a využijú ich pridanú hodnotu, tj. definujú si, čo presne z tých informácií potrebujú „vytiahnuť“ a zvolia optimálny spôsob ako na to, môžu im Big Data vďaka moderným technológiám priniesť reálne plusy v rôznych oblastiach. 

Tomáš Kuzár's insight:

Nie je to zlý príspevok, ale obsahuje trochu veľa klišé o tom, ako Big Data zlepši vo firme marketing alebo činnosť call centrier. Veľké firmy investovali už milióny do firemných systémov, do reportingových a analytických nástrojov. Je trochu naivné sa nazdávať nové Big Data technológie prinesú zlepšenia vo všetkých smeroch - teda prinesú, avšak sa cenu veľkých nákladov. Bolo by dobré smerovať viac pozornosti na riešenia problémov, ktoré sa aktuálne neriešia vôbec: plytvanie prírodnými zdrojmi, minimalizácia množstva odpadu, optimalizácia dopravy atď. Nemusí platiť rovnica: veľká firma = Big Data. Stačí, že si malá firmička dá námajú zbierať špecifické dáta o množstve ľudí, o počte áut, o dĺžke čakania na zastávkach, následne sa nájdu šikovní ľudia, ktorí budú ochotní tieto dáta kúpiť, analýzovať a s pridanou hodnotou vizualizovať. 

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Český Startup zatienil svetovú vývojársku elitu

Český Startup zatienil svetovú vývojársku elitu | Veľké dáta | Scoop.it

Na májovej konferencii SAPPHIRE v americkom Orlande boli vyhlásené výsledky SAP HANA Startup Challenge, súťaže určenej začínajúcim firmám vyvíjajúcim softvérové riešenia na báze SAP HANA. Do finále sa prebojovalo 15 z celkovo 431 spoločností z celého sveta, ktoré sú súčasťou SAP Startup Focus programu. Presadili sa aj firmy z nášho regiónu – jedno z troch udeľovaných ocenení, konkrétne v kategórii „Most Social Impact“, získala česká spoločnosť Semantic Visions. Táto kategória ocenila riešenia, ktoré majú najväčší prínos pre čo najširší okruh ľudí. Semantic Visions ho získala za technológiu schopnú predikovať vývoj na svetových finančných trhoch s využitím analýzy informácií dostupných na internete. Do programu sa môžu zapojiť aj slovenské firmy – ideálnu príležitosť na to im ponúknu konferencie SAP Startup Forum, ktoré sa v júni a v júli uskutočnia v Českej republike.

Tomáš Kuzár's insight:

SAP Hana je všade. Podporu je Hanu ohlásilo HP aj Cisco. Robia to dobre. A motivovať mladé firmy vyvíjať pre SAP Hana je super nápad.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Možnosti business intelligence v oboru automotive

Možnosti business intelligence v oboru automotive | Veľké dáta | Scoop.it

Úspěch v oboru automotive stále více závisí na kvalitní plánovací a analytické podpoře rozhodování a řízení. Přirozeně se proto do popředí dostávají otázky využití prostředků pokročilé business intelligence (BI), které mohou pomoci zvýšit výkonnost a konkurenceschopnost firmy. V této souvislosti lze za naprosto zásadní považovat respektování specifik odvětví a okamžité reakce na jeho aktuální potřeby. Podívejme se na tyto otázky detailněji.

Christin's insight:

V clanku sa nachadza niekolko zaujimavych pohladov, napr. o tom, ako BI moze pomoct pri ulohach ako prodejní výkonnost, řízení nákladů, řízení finanční výkonnosti, zdroje a potenciály.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Najlepší IoT vývojár získa od Telekomu investíciu 30 000 €

Najlepší IoT vývojár získa od Telekomu investíciu 30 000 € | Veľké dáta | Scoop.it
Ak máte zaujímavé riešenie v oblasti Internet of Things, prihláste sa do súťaže Telekomu a vyhrajte kampaň v hodnote 30 000 € a ďalšie hodnotné ceny.
Tomáš Kuzár's insight:

Internet of Things (IoT) je stále len vo svojich prvopočiatkoch, ale je snaha do dostať viac medzí ľudí i developerov a firmy. Aj sútaž je cesta. A video v článku celkom pobavilo.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Internet už ovládli roboty, robia väčšinu klikov

Internet už ovládli roboty, robia väčšinu klikov | Veľké dáta | Scoop.it

Sledujete štatistiky svojej webstránky. Ukazujú optimistické výsledky, návštevnosť rastie. Predpokladáte, že čoraz viac ľudí si prezerá váš obsah. Nové preskúmanie internetovej aktivity však teraz ukázalo, že to tak vôbec nemusí byť. Ľudia dnes tvoria ani nie 40 percent všetkých pohybov na internete. Virtuálny priestor už jednoznačne ovládali rôzne softvérové roboty.

Tomáš Kuzár's insight:

Na webe je veľa práce. Bez automatizácia to už nejde.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Hackeri využívajú na rozposielanie spamu aj chladničky

Hackeri využívajú na rozposielanie spamu aj chladničky | Veľké dáta | Scoop.it

Bezpečnostní analytici to predpovedali už pred rokmi. Hackeri sa pri svojich útokoch začali zameriavať na zariadenia, ktoré unikajú pozornosti používateľov aj antivírusových softvérov. Prenikajú do televízorov, set-top boxov, smerovačov a inteligentnej elektroniky, ktorá má prístup na internet.

Tomáš Kuzár's insight:

Hackari nemajú aktuálne cieľ špehovať čo sa deje v domácnostiach, ale chcú vytvoriť obrovský botnet, ktorý bude plniť ich povely. V týchto chvíľach začínajú skúmať možnosti rozosielania nevyžiadanej pošty.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Ako by to vyzeralo, keby úrad práce mal CRM?

Ako by to vyzeralo, keby úrad práce mal CRM? | Veľké dáta | Scoop.it

Ak patríte k väčšine, tak  si myslíte, že nezamestnanosť a dáta o ľuďoch spolu nijak nesúvisia. V skutočnosti by však dáta o (ne)zamestnaných v celom procese znižovania nezamestnanosti mali hrať kľúčovú úlohu. Štvrtý diel netradičných CRM aplikácií vám vysvetlí prečo.

Tomáš Kuzár's insight:

Snáď sa stojate vody štátnych úradov jedného dňa pohnú správnym smerom.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Google prehráva, Yahoo je najnavštevovanejšie

Google prehráva, Yahoo je najnavštevovanejšie | Veľké dáta | Scoop.it

Po dlhej odmlke sa Yahoo v Spojených štátoch vracia na prvú priečku v návštevnosti webov. Počtom návštevníkov predbehlo Google, Microsoft i Facebook. Reorganizácia a modernizácia služieb, ktorej sa firma venuje v poslednom roku, začína prinášať výsledky.

Tomáš Kuzár's insight:

Toto je dobrá správa pre používateľov webu. Google je fajn, ale jeho dominancia prináša mnohé úslalia.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Ak vaši ľudia pracujú na stodvadsať percent, niekde je chyba

Ak vaši ľudia pracujú na stodvadsať percent, niekde je chyba | Veľké dáta | Scoop.it

Už teraz z každej strany počuť pojmy ako „big data“, no mnoho marketérov nerozumie základnému princípu tohto analytického pohľadu. Je len otázkou času, kedy „data scientists“ budú nevyhnutnou súčasťou každého kvalitného marketingového tímu. Včera bol marketing o tom, že sme robili rozhodnutia na základe toho, čo si zákazníci myslia, že chcú, alebo urobia. Zajtra to bude o tom, že z dát vieme povedať, čo naozaj urobia. Ako vravel Steve Jobs: Ľudia nevedia, čo chcú, kým im to neukážete. Dáta nám však dokážu veľa napovedať. Dnes je marketing viac vedou ako umením.

Tomáš Kuzár's insight:

Z veľkej časti článok o fungovaní marketingových agentúr. No nakoniec sa v rozhovore dostali aj k problematike big data.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Pozvánka na konferenciu WIKT 2013

Pozvánka na konferenciu WIKT 2013 | Veľké dáta | Scoop.it

Inteligentné a znalostne orientované technológie nachádzajú uplatnenie v rôznych oblastiach nielen teoretického výskumu, ale najmä aplikačného vývoja pri riešení rôznych úloh z praxe. Dôležitým faktorom pre ich neustály rozvoj a posun vpred je kontinuálny transfer znalostí medzi akademickým sektorom a praxou prostredníctvom spoločných projektov, pozvaných prednášok, rôznych konferencií a workshopov. Nemenej dôležitou sa stáva komunikácia a spolupráca významných slovenských výskumných pracovísk zaoberajúcich sa výskumom v oblastiach ako napr. znalostné systémy, dolovanie z dát, personalizovaný web, sémantické technológie, big data, distribuované počítanie, paralelné výpočty, cloudy; ktorej výsledkom sú viaceré APVV projekty a tento workshop.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Inteligentné merače by mali znížiť platby za elektrinu

Inteligentné merače by mali znížiť platby za elektrinu | Veľké dáta | Scoop.it

Chcete ušetriť na elektrine? Pomôcť vám s tým môžu takzvané inteligentné merače, ktoré presadzuje Brusel. Ukážu, koľko kedy elektrickej energie spotrebúvate. Budete si tak môcť spotrebu prispôsobiť, teda odoberať jej viac vtedy, keď sa za ňu platí nižšia tarifa, lebo je dopyt po elektrine vtedy slabší. Dnes majú rôzne tarify medzi domácnosťami tie, čo spotrebúvajú viac elektriny, lebo ňou aj kúria. Vláda však plánuje v budúcnosti ceny elektriny viac prispôsobovať dopytu  po nej počas celého dňa.

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Cisco Cloud Community - Cisco Systems

Cisco Cloud Community je exkluzívna komunita odborníkov v oblasti dátových centier zo slovenských organizácií a podnikov. Pre členov komunity budeme pripravovať zaujímavé iniciatívy, o ktorých Vás budeme priebežne informovať.

Tomáš Kuzár's insight:

Cisco sa vo veľkom venuje problematike dátových centier a spracovaniu dát. Bude trochu trvať, kým si zvyknem, že Cisco to už nie sú len káblikári :)


more...
No comment yet.
Scoop.it!

Ako investovať do dvoch "najhorúcejších" technických trendov

Ako investovať do dvoch "najhorúcejších" technických trendov | Veľké dáta | Scoop.it

Trendy, o ktorých rozprávam sú "Big Data" a "Cloud Computing" a každý z nich je príkladom "nezastaviteľných trendov",  ktoré hľadám v mojom článku Päť pravidiel High-Tech bohatstva, o ktorých vám rozprávam v posledných týždňoch.

Tomáš Kuzár's insight:

Nie kazdy je hi-tech guru, ktory si moze zalozit startup a zarobit vela penazi. Alternativou je investovanie do technologickych firiem. Chcete vediet, ako nato?

more...
No comment yet.
Scoop.it!

Čo vidíte na obrázku?

Čo vidíte na obrázku? | Veľké dáta | Scoop.it
more...
No comment yet.
Scoop.it!

Cisco ponúka kompletné portfólio produktov pre platformu SAP HANA

Cisco ponúka kompletné portfólio produktov pre platformu SAP HANA | Veľké dáta | Scoop.it

Spoločnosť Cisco predstavila rad kompletných riešení na báze Cisco Unified Computing System (UCS), ktoré sú navrhnuté pre platformu SAP HANA. Serverové riešenia Cisco UCS v kombinácii so SAP HANA umožňujú zákazníkom využívať výhody in-memory technológie, ako je analýza veľkého množstva dát alebo sledovanie skladových zásob v reálnom čase. Vďaka využitiu in-memory technológie dokáže SAP HANA realizovať zložité operácie s veľkým množstvom dát v priebehu niekoľkých sekúnd a ušetriť tak hodiny až dni výpočtových procesov.

Tomáš Kuzár's insight:

SAP HANA je uz hadam vsade. A ked sa tejto technologii zacalo venovat aj aj Cisco. Tiez je hodnote pozornosti, ze medzi spoločnosti, ktoré využívajú výhody technológií Cisco UCS a SAP HANA patrí napríklad cestovná kancelária TUI alebo rakúska ropná a plynárenská spoločnosť OMV.

more...
No comment yet.